Szkółka – produkcja sadzonek

Nasze ekologiczne gospodarstwo szkółkarskie od 1988r. specjalizuje się w produkcji sadzonek aronii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i solidnej wiedzy o aronii, od lat uzyskujemy sadzonki najwyższej jakości. Produkujemy sadzonki wegetatywne i generatywne.

Sadzonki wegetatywne pozyskane są z własnych wyselekcjonowanych mateczników o najlepszej jakości i wydajności owocowania. W celu dostosowania oferty do różnych upodobań klientów w naszej ofercie znajdują się również sadzonki generatywne z nasion selektywnie wybranych owoców.

Pielenie chwastów na szkółce odbywa się sposobem ręcznym, co gwarantuje najwyższą jakość sadzonek bez uszkodzeń pędów, pączków i systemu korzeniowego. Utrzymanie wysokiej kultury uprawy na plantacji i szkółce sprzyja prawidłowemu wzrostowi i maksymalnej rozbudowie korzeni. W celu zapewnienia optymalnej wilgotności podłoża szkółka jest nawadniana. Zapewnia to wysokiej wydajności kropelkowy system nawadniania.

Posiadany przez nas gatunek aronii jest krzewiasty, niskopienny – z odmiany Galicjanka i Nero gwarantujące wysoką wydajność zbiorów.

Przykładowe zdjęcia sadzonek i szkółki można zobaczyć w dziale „Galeria”.

Przydatne linki

Wikipedia Ekogwarancja Ministerstwo Rolnictwa Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Agencja Rynku Rolnego ARiMR - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krajowa Rada Izb Rolniczych Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej - Państwowy Instytut Badawczy

Kontakt

Informacje: +48.516 200 199 - najlepiej po godz. 16:00.

Informacja krajowa i zagraniczna - kontakt, pomoc, inne języki (preferowany angielski).